PREP-paarisuhtekoolitus koguduste liikmetele

Aeg: 20. ja 27. septembril 2014, kell 10.00 – 18.00
Koht: Tallinna Raseduskriisikeskus, Sõpruse pst 151
Koolitajad: Karmen Maikalu (PREP-koolitaja, psühholoog, pere- ja paarinõustaja), Meelis Maikalu (PREP-koolitaja, vaimulik)
Registreerumine ja täpsem info: maikalu@gmail.com, mob. 56633720 (Meelis Maikalu), 5242744 (Karmen Maikalu)

PREP on lühend inglisekeelsest väljendist The Prevention and Relationship Enhancement Program (paarisuhte rahulolu edendamise programm). Programmi on välja töötanud USA teadlased Denveri Ülikoolis Colorados ning see põhineb enam kui 25-aastasel uurimustööl kooselu ja paarisuhete vallas. Praeguseks on PREP levinud rohkem kui 50 riigis üle maailma.

PREP-paarisuhtekoolitus sobib erinevatele sihtgruppidele: nii neile, kellel on õnnelik paarisuhe ning kes sooviksid panustada sellesse, et nende suhe sellisena ka püsiks, kui ka neile, kelle paarisuhtes on probleeme ning kes sooviksid omavahelist suhet parandada.

PREP-i põhiselt on välja töötatud programmid nii koolinoortele, sõjaväele, isadele kui ka mittetoimivas suhtes olevatele inimestele, samuti tehakse koostööd vanglate kaplanaatidega ja kohalike kogudustega. Eestis on kasutusel siinsetele tingimustele kohandatud PREP-i versioon.

PREP-paarisuhtekoolitusel…
…pööratakse tähelepanu efektiivsete suhtlemis- ja probleemilahendusoskuste omandamisele;
…räägitakse sellest, kuidas toime tulla erinevuste ja erimeelsustega;
…teadvustatakse ja vajadusel kohandatakse ootusi abielu ja teineteise suhtes;
…käsitletakse erinevaid võimalusi, kuidas ühine rõõm, lõbu, sensuaalsus, seksuaalsus ja sõprus aitavad murda igapäevarutiini ning hoida ja taastekitada lähedust paarisuhtes;
…arutletakse armastuse, andestamise ja üksteise toetamise üle paarisuhtes;
…innustatakse pühendumusele ja kohusetundele ning aidatakse näha kooselu pikaajalise partnerlusena.

Käsitletavad teemad: Turvalisus paarisuhtes: füüsiline, emotsionaalne, pühendumuslik ja kogukondlik turvalisus. Riskifaktorid paarisuhtes: püsivad ja muutuvad riskifaktorid. Ootused paarisuhtes: teadvustamata, põhjendamatud ja rääkimata ootused. Erinevused ja nendega toimetulek. Ohumärgid suhtlemises: pingestamine ehk kasvav tüli, alavääristamine, negatiivne tõlgendamine, vältimine. Hea suhtlemise alustalad: kõneleja-kuulaja tehnika. Varjatud teemad ja peidetud probleemid. Neljasammuline probleemilahendusmudel. Andestamine paarisuhtes. Raskustega toimetulek ja teineteise toetamine. Ühtehoidmine ja sõprus paarisuhtes, ühine rõõm ja koosveedetud aeg. Sensuaalsus ja seksuaalsus paarisuhtes. Armastuse jagamine paarisuhtes: armastuse kuus stiili, XYZ-positiivne sõnum. Abielu pikaajaline perspektiiv: pühendumine ja kohusetunne.

PREP-paarisuhtekoolituse põhimõtteid saab rakendada nii abielueelses nõustamises, kui ka pastoraalses paarinõustamises.
PREP ei sisalda grupitöid, kus paarid peaksid omavahelisi asju avalikult arutama või
teistega jagama. Kursusel tehtavad paarisuhteharjutused toimuvad vaid paaril omavahel. Aeg-ajalt juhendab paari harjutuste läbiviimisel üks koolitajatest.

Registreerimistasu: 15.- EUR / paarile kanda SA Väärtustades Elu arvele EE192200221047711487.

Koolitus toimub tänu Eesti Kirikute Nõukogu toetusele.

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.