PREP – Paarisuhtega Rahulolu Edendamise Programm (The Prevention and Relationship Enhancement Program) on paarisuhet tugevdav, probleeme ennetav ja lahendusi pakkuv koolitusprogramm, mis on välja töötatud Denveri Ülikoolis ning põhineb enam kui 30 aasta jooksul läbiviidud empiirilistel uuringutel kooselu ja paarisuhete valdkonnas.

PREP-programm on maailmas üks enimuuritud ja pikema mõjuulatusega paarisuhteteemaline koolitus. Koostöös Tartu Ülikooliga viis SA Väärtustades Elu 2015. a läbi PREP-i efektiivsusuuringu, mille tulemused kinnitasid ka Eesti kontekstis, et programm alandab märkmisväärselt osalenute ärevus- ja depressioonitaset. Samuti tõstab PREP paarisuhtega rahulolu ja turvalisust, seda eriti naiste seas.

Eestis on alates 2009. a kasutusel siinsetele tingimustele kohandatud PREP-i versioon ning praeguseks on PREP-koolitustel osalenud Eestis ca 2500 inimest.

PREP–paarisuhtekoolitus on 16h kestev täiskasvanute täiendkoolitus , mis:

 • rõhutab turvalise paarisuhte olulisust;
 • õpetab paaridele efektiivseid ja turvalisi suhtlemis- ja probleemilahendusoskuseid;
 • aitab teadvustada ja vajadusel kohandada ootusi paarisuhte rollidest ning muudest kooselu aspektidest;
 • käsitleb erinevaid võimalusi, kuidas ühine rõõm, sensuaalsus, seksuaalsus ja sõprus aitavad murda igapäevarutiini ning hoida ja taastekitada lähedust paarisuhtes;
 • innustab turvalises suhtes pühendumisele ning aitab näha kooselu pikaajalise partnerlusena.

Väljaõpe sisaldab: koolitajatele mõeldud programmianalüüsi läbimist, superviseeritud  praktikat st superviseeritud PREP-paarisuhtekoolituste läbiviimine koos kaaskoolitajaga kahele grupile.

Väljaõpe toimub: Tallinnas, detsember 2019 – september 2020 s.h programmianalüüs 3.-4.12.2019, superviseeritud praktikagruppide läbiviimine ning kaks grupisupervisiooni päeva (kuupäevad lepitakse kokku hiljem).

Koolitajad: Karmen Maikalu, psühholoog-psühhoterapeut ja Andres Sild, psühhiaater-psühhoterapeut.

Väljaõppes osalejatelt ootame:

 • soovi aidata paarisuhtes olevaid inimesi läbi PREP–paarisuhtekoolituse;
 • isikliku paarisuhte kogemust;
 • kõrgharidust;
 • töökogemust psühholoogia, pedagoogika, sotsiaaltöö või teoloogia vallas;
 • edukat koolitajakogemust peresuhete või suhtlemispsühholoogia vallas;
 • PREP–paarisuhtekoolituse läbimist koos oma partneriga enne väljaõppe alustamist (kel koolitus oma partneriga läbimata, nende jaoks on avatud grupid: www.prep.ee/kalender)
 • positiivset ellusuhtumist, pingetaluvust, koostöövõimet, väga head eneseväljendus- ja suhtlemisoskust;
 • valmisolekut koos kaaskoolitajaga müüa ja läbi viia väljaõppe jooksul kaks superviseeritavat praktikagruppi;
 • pärast väljaõppe läbimist valmisolekut aktiivseks koolitamiseks, s.h koolitusgruppide müümiseks koostöös SA-ga Väärtustades Elu.

Väljaõppe maksumus: 750 EUR/in. Soodushind 650 EUR/in kehtib juhul, kui ühest perest kandideerib mitu inimest (abikaasad või elukaaslased). Võimalik tasuda osade kaupa.

Hind sisaldab koolitusmaterjale, programmianalüüsi päevi 3.-4.12.2019, praktikagruppide supervisiooni ja kahte grupisupervisiooni päeva.

Tulemus: väljaõppe edukalt läbinud ja selle eest lõplikult tasunud osalejad omandavad õiguse viia läbi koolitusgruppe PREP7 redaktsiooni alusel.

Registreerumine: CV ja motivatsioonikiri palume saata hiljemalt 1. oktoobriks  2019 aadressile maikalu@gmail.com. Järgmisesse  vooru pääsejad kutsutakse tutvumisintervjuule. NB! Väljaõppes osalejate kohtade arv on piiratud!

Info: www.prep.ee, maikalu@gmail.com

1 Comment
 1. Tere

  Sooviksin täpsustust väljaõppe toimumise aja kohta. Märgitud on detsember 2019 – september 2020, kuid täpsemat kalendrit ei leidnud.

  Kas olete Eesti Töötukassa koostööpartnerid?

  Lugupidamisega
  Katariina Kuusk