PREP-Paarisuhtekoolitus

PREP on lühend inglisekeelsest väljendist The Prevention and Relationship Enhancement Program, mis tõlkes võiks tähendada “ennetav koolitusprogramm paarisuhte tugevdamiseks”. Programmi on välja töötanud USA teadlased Denveri Ülikoolis Colorados ning see põhineb enam kui 30-aastasel uurimustööl kooselu ja paarisuhete vallas. Praeguseks on PREP levinud rohkem kui 50 riigis üle maailma. Eestis on kasutusel siinsetele tingimustele kohandatud PREP-i versioon.

PREP-Paarisuhtekoolitusel…

  • pööratakse tähelepanu efektiivsete suhtlemis- ja probleemilahendusoskuste omandamisele;
  • räägitakse sellest, kuidas toime tulla erinevuste ja erimeelsustega;
  • teadvustatakse ja vajadusel kohandatakse ootusi abielu ja teineteise suhtes;
  • käsitletakse erinevaid võimalusi, kuidas ühine rõõm, lõbu, sensuaalsus, seksuaalsus ja sõprus aitavad murda igapäevarutiini ning hoida ja taastekitada lähedust paarisuhtes;
  • arutletakse armastuse, andestamise ja teine-teise toetamise üle paarisuhtes;
  • innustatakse pühendumusele ja kohusetundele ning aidatakse näha kooselu pikaajalise partnerlusena.

PREP ei sisalda grupitöid, kus paarid peaksid omavahelisi asju avalikult arutama või teistega jagama. Kursusel tehtavad paarisuhteharjutused toimuvad vaid partnerite vahel. Koolitajad aitavad paare harjutuste läbiviimisel, et dialoogid kulgeks efektiivselt, positiivselt ja turvaliselt.
Kutsume teid osalema koos partneriga PREP-paarisuhtekoolitustel: jälgige infot kodulehel KALENDER, alates septembrist algavad jälle uued grupid.
Koolitused sisaldavad õppematerjale ja kohvipause. Osalejatele väljastatakse tunnistus koolituse läbimise kohta.