SA Väärtustades Elu alustab PREP-paarisuhtekoolitajate II väljaõppega.

PREP–paarisuhtekoolitus (The Prevention and Relationship Enhancement Program) on paarisuhet tugevdav ja probleeme, s.h lahutusi ennetav koolitusprogramm, mis on välja töötatud Denveri Ülikoolis Colorados ja põhineb enam kui 25 aasta jooksul läbiviidud empiirilistel uuringutel kooselu ja paarisuhete vallas. Eestis on kasutusel siinsetele tingimustele kohandatud PREP-i versioon.

PREP–paarisuhtekoolitus on täiskasvanute täiendkoolituse vorm, mis::

 • käsitleb erinevaid võimalusi, kuidas ühine rõõm, lõbu, sensuaalsus, seksuaalsus ja sõprus aitavad murda igapäevarutiini ning hoida ja taastekitada lähedust paarisuhtes;
 • pöörab tähelepanu efektiivsete suhtlemis- ja probleemilahendusoskuste loomisele ja arendamisele paaride vahel;
 • aitab teadvustada ja vajadusel kohandada ettekujutusi ja ootusi paarisuhte rollidest ning muudest kooselu aspektidest;
 • innustab pühendumisele ja kohusetundele ning aitab näha kooselu pikaajalise partnerlusena.

PREP–paarisuhtekoolitajate väljaõpe sisaldab: koolitajatele mõeldud programmi läbimist, superviseeritud iseseisvat praktikat (PREP-paarisuhtekoolituste läbiviimine, kaks koolitajat ühe grupi peale (soovitavalt mees ja naine)), praktika käigus koolitatud sihtgrupile suunatud tagasisideküsitluste läbiviimist.

PREP–paarisuhtekoolituse koolitajate väljaõpe toimub: august 2013 – mai 2014 sh. teooriapäevad ja programmianalüüs: 21. ja 22. august 2013

Koolitajad: Karmen Maikalu, psühholoog ja Andres Sild, psühhiaater-psühhoterapeut.

Koolitusel osalejatelt ootame:

 • soovi aidata paarisuhtes olevaid inimesi läbi PREP–paarisuhtekoolituse;
 • isikliku paarisuhte kogemust;
 • soovitavalt kõrgharidust;
 • töökogemust psühholoogia, pedagoogika, sotsiaaltöö või teoloogia vallas;
 • edukat koolitajakogemust peresuhete või suhtlemispsühholoogia vallas;
 • positiivset ellusuhtumist, pingetaluvust, abivalmidust, väga head eneseväljendus- ja suhtlemisoskust;
 • valmisolekut müüma ja läbi viima koolituse jooksul vähemalt kaks superviseeritavat praktikagruppi;
 • valmisolekut oma aja ja energia panustamiseks ning aktiivseks koolitamiseks, sh. koolitusgruppide müümiseks koostöös SA-ga Väärtustades Elu.

Eeldused koolitusel osalemiseks: CV ja motivatsioonikirja saatmine, tutvumisvestluse edukas läbimine.

Kohustuslik eelnev PREP–paarisuhtekoolituse läbimine koos oma partneriga. Kel koolitus oma partneriga läbimata, nende jaoks on avatud grupp: 16. aug kell 18.00 – 21.00, 17. aug kell 10.00 – 18.00, 18.aug, kell 10.00 – 18.00, koolitajad Tiit ja Auli Kõnnussaar, soodushind: 200 EUR paarile.

Koolitusele registreerumine: CV ja motivatsioonikiri palume saata hiljemalt 05.augustiks 2013 e-posti aadressile: maikalu@gmail.com

Tulemus: koolituse edukalt läbinud ja koolituse eest lõplikult tasunud osalejad omandavad õiguse taotleda PREP–paarisuhtekoolituse koolitaja litsentsi ja viia läbi koolitusgruppe PREP 7 redaktsiooni alusel.
Koolituse maksumus: 450 EUR inimene, kui ühest perest kandideerib mitu inimest (mees ja naine), siis kehtib soodushind 350 EUR ühele inimesele (kokku 700 EUR) (võimalik tasuda osade kaupa kuni 15. jaanuar 2014).

Koolitusel osalejatel on võimalik osa võtta ka programmi looja, dr Howard Markmani kahest koolituspäevast 26. ja 27. augustil soodushinnaga 55 EUR päev (tavahind 80 EUR päev). Antud koolituspäevade näol on tegemist avalöögiga programmide PREP for Army, Got Your Back ja Fatherhood Program Eesti oludele vastavaks kohandamisele. Programmidega tutvumine ja vastava koolituse korraldamine on eelduseks ka tõlketöödega alustamisele.

26.08.2013
Ülevaade PREP 7 versiooni uuendustest ja programmist PREP for Army (programm on seni kandnud nime PREP for Strong Bonds ja nüüd tuntakse seda pigem nimetuse all Fearless Marriage).

27.08.2013
Ülevaade programmidest Got Your Back (military program for individual service men and woman) ja Fatherhood Program (Call on my Shoulders).

Koolituspäevadel osalenud saavad baasõppe eduka läbimise korral õiguse tegutseda mainitud
programmide koolitajatena.

Täpsem informatsioon
PREP-paarisuhtekoolituse põhiväljaõppe kohta:
www.prep.ee, e-post: maikalu@gmail.com,
Karmen Maikalu, tel. 52 42 744 või Kaia Kapsta, tel. 56 460 262
Dr. Howard Markmani koolituspäevade kohta:
www.prep.ee, e-post: koolitus@rasedus.ee Kaia Kapsta, tel. 56 460 262

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.