Paarisuhte Rahulolu Edendamise Programm

Sinule, kes Sa väärtustad iseennast ja oma paarisuhet ning soovid teadlikult investeerida sellesse, mis Sind päriselt õnnelikuks teeb. Sinule, kes Sa soovid saada paremaks armastajaks.

Rahulolu oma paarisuhtega mõjutab nii meie õnnetunnet, kui ka eduvõimalusi igas teises eluvaldkonnas – lastele turvalise ja õnneliku elu tagamisest kuni tööalase eneseteostuseni välja.

Suhteekspertide poolt väljatöötatud PREP ehk Paarisuhte Rahulolu Edendamise Programm on koolitus, mis aitab parandada Sinu paarisuhet ning loob aluse heale tulevikule.

Sinu jaoks avatud koolitusgrupi toimumisajad Tartus on: 02.11. kell 10.00-18.00 ja 09.11 kell 10.00-18.00

Koolitus toimub: Tartu (täpsem koht selgumisel)

Koolitust viivad läbi kogenud PREP-koolitajad: Karmen Maikalu ja Meelis Maikalu

PREP on suurepärane uks suhtemaailma.

Tartus:
E.02.11. kell 10.00-18.00
L.09.11 kell 10.00-18.00

Registreerumine

[ipenelo_calendar y=”all” type=”list” event_ids=”15″ active_only=”true”]

Lisainfo

Koolituse eest on võimalik tasuda ka osamaksetena. Võta meiega ühendust, kui soovid seda võimalust kasutada.
Kaia Kapsta: kaia.kapsta@save.ee
Mob.: +372 56460262

Videod

Programmi kirjeldus

PREP on lühend inglisekeelsest väljendist The Prevention and Relationship Education Program (paarisuhte rahulolu edendamise programm). Programmi on välja töötanud USA teadlased Denveri Ülikoolis Colorados ning see põhineb enam kui 25-aastasel uurimustööl kooselu ja paarisuhete vallas. Praeguseks on PREP levinud rohkem kui 50 riigis üle maailma. Eestis on kasutusel siinsetele tingimustele kohandatud PREP-i versioon, mille levikut koordineerib SA Väärtustades Elu.

PREP-paarisuhtekoolitus sobib erinevatele sihtgruppidele: nii neile, kellel on õnnelik paarisuhe ning kes sooviksid panustada sellesse, et nende suhe sellisena ka püsiks, kui ka neile, kelle paarisuhtes on probleeme ning kes sooviksid omavahelist suhet parandada.

PREP-i efektiivsust on tõendanud paljud pikaajalised teadusuuringud ning PREP-i põhiselt on välja töötatud programmid üksikvanematele, äriorganisatsioonidele, sõjaväele, koolinoortele jt.

PREP paarisuhtekoolitusel:

  • pööratakse tähelepanu efektiivsete suhtlemis- ja probleemilahendusoskuste omandamisele;
  • räägitakse sellest, kuidas toime tulla erinevuste ja erimeelsustega;
  • teadvustatakse ja vajadusel kohandatakse ootusi paarisuhte ja teineteise suhtes;
  • käsitletakse erinevaid võimalusi, kuidas ühine rõõm, lõbu, sensuaalsus, seksuaalsus ja sõprus aitavad murda igapäevarutiini ning hoida ja taastekitada lähedust;
  • arutletakse armastuse, andestamise ja üksteise toetamise üle paarisuhtes;
  • innustatakse pühendumusele ja kohusetundele ning aidatakse näha kooselu pikaajalise partnerlusena.

Käsitletavad teemad: Turvalisus paarisuhtes: füüsiline, emotsionaalne, pühendumuslik ja kogukondlik turvalisus. Riskifaktorid paarisuhtes: püsivad ja muutuvad riskifaktorid. Ootused paarisuhtes: teadvustamata, põhjendamatud ja rääkimata ootused. Erinevused ja nendega toimetulek. Ohumärgid suhtlemises: pingestamine ehk kasvav tüli, alavääristamine, negatiivne tõlgendamine, vältimine. Hea suhtlemise alustalad: kõneleja-kuulaja tehnika. Varjatud teemad ja peidetud probleemid. Neljasammuline probleemilahendusmudel. Andestamine paarisuhtes. Raskustega toimetulek ja teineteise toetamine. Ühtehoidmine ja sõprus paarisuhtes, ühine rõõm ja koosveedetud aeg. Sensuaalsus ja seksuaalsus paarisuhtes. Armastuse jagamine paarisuhtes: armastuse kuus stiili, XYZ-positiivne sõnum. Abielu pikaajaline perspektiiv: pühendumine ja kohusetunne.

PREP-paarisuhtekoolitusele on oodatud püsisuhtes olevad paarid. PREP ei sisalda grupitöid, kus paarid peaksid omavahelisi asju avalikult arutama või teistega jagama. Kursusel tehtavad paarisuhteharjutused toimuvad vaid osaleval paaril omavahel. Aeg-ajalt juhendab paari harjutuste läbiviimisel üks koolitajatest.